Publikováno 21.12.2020

Ve Staré Bělé stojí nový dřevěný altán

V rámci 4. ročníku byla v centru Staré Bělé vybudována nová odpočinková zóna s příjemným posezením v prostoru mezi kostelem, domem pro seniory, mateřskou školou a školní jídelnou. Lidé se zde mohou posadit v blízkosti kvetoucích rostlin pod střechu nově vybudovaného altánu, nebo pokud počkají do jara, tak přímo na nově založeném trávníku.

FP hotový altán ve staré bělé

 

Do spolupráce se zapojili místní zájmové spolky skautů, zahrádkářů, včelařů a také rodiče dětí z MŠ a ZŠ. Tato komunita se také podílela na nátěru konstrukce altánu. Vybudování altánu a následná výsadba byla realizována v souladu se současnými opatřeními a pod odborným dohledem.

 

 

Došlo zde k úpravě terénu, vybudování dřevěného altánu, zpevnění okolních chodníků a celý revitalizovaný prostor byl doplněn o nový mobiliář a herní prvky. V neposlední řadě došlo také k výsadbě nových kvetoucích stromů a dalším sadovým úpravám, tedy odstranění nekvalitních stávajících keřů a vysázení kvetoucích keřů. Vysázeny zde byly například soliterní okrasné višně,různé traviny, smíšené trvalkové záhony a cibuloviny. Okolí altánu naplno vybarví až v létě, až rozkvetou nově vysázené letničkové záhony z přímého výsevu.

 

Na tento projekt byla z rozpočtu města a dotačního programu Fajnovy prostor poskytnuta dotace ve výši 500 000 Kč. Více o projektu ZDE .